adana çiçekçilik

adana online çiçekçilik

Vitrin

21 Kırmızı Gül Buketi

85.00 TL + Kdv

Kazablankalı Arajman

85.00 TL + Kdv

7 Gül ve Ayıcık

90.00 TL + Kdv

YC175 Kalp Vazoda Lilyum Ve Kırmızı Güller

110.00 TL + Kdv

YC034 Cam Vazoda Pembe Lilyum Ve Lisiyantus

70.00 TL + Kdv

YC155 Kırmızı Venedik Vazoda Beyaz Lilyum

97.00 TL + Kdv

YC038 Beyaz Gül Buketi

95.00 TL + Kdv

En İyiler

YC074 Cam Vazoda 7 Adet Gül

47.50 TL + Kdv

araba3

0.00 TL + Kdv

kalpli vazoda 7 kırmızı gül

67.00 TL + Kdv

YC040 Sepette Özel Tasarım

302.00 TL + Kdv

YC078 Cam Vazoda Karışık Tanzim

75.00 TL + Kdv

YC011 Biricik Aşkıma 30 Kırmızı Gül

140.00 TL + Kdv

Bahar Güzeli Çiçek Sepeti

90.00 TL + Kdv

Yeni Ürünler

Çift Göbekli Çelenk

170.00 TL + Kdv

YC096 Silindir Vazoda 9 Adet Gül

72.00 TL + Kdv

YC119 İthal Sepette Hazırlanmış Şık Arajman

133.00 TL + Kdv

Beyaz Güller Kalp Vazoda Beyazın Büyüsü

65.00 TL + Kdv

Beyaz Mutluluklar Gül Aranjmanı

110.00 TL + Kdv

Aşkın Simgesi Güller ve Papatyalar

65.00 TL + Kdv

YC138 Napoli Camda Pembe Lilyum,Celbera Ve Güller

100.00 TL + Kdv

Nisan Ayı Bahçe ve Çim Bakımı Takvimi

Gübreleme ve zararlı mücadelesi çimlerinizin ve zararlıların hızla büyüdüğü Nisan ayı sonuna doğru başlar. Toprak sıcaklığının arttığı Nisan ayının ikinci döneminde çimlerinize Amonyum Nitrat uygulamanız faydalıdır. Bu ay içinde çimlerinizin fazla uzamasını engelleyecek sıklıkta biçim yaparsınız. Yine de ev bahçelerinde çimlerinizin boyunu 2.5 cm den aşağıya indirmeyin. Nisan ayı kıştan zarar görmüş bölgeler için ara ekim yapılmasının uygun olduğu bir aydır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü bölgelerde bu ay içinde ekim yapılabilir.

NİSAN AYINDA BAHÇEMİZ

Nisan ayı baharın bütün güzelliğiyle beraber nihayet geldi.Meyve ağaçları yavaş yavaş çiçeklerini dökerek meyveye duruyor, tabiat hızla canlanarak yeşillere bürünüyor. Biz bahçe severler için nisan ayı belki de yılın en meşgul aylarından biri sayılır. Fazla efor sarfetmeden geçen kış aylarından sonra tempolu bir çalışma içine girmenin zamanıdır artık. Bir yandan çevremizdeki güzellikleri içimize sindirirken, diğer yandan yoğun bahçe işlerini vaktinde yetiştirmeye uğraşırız. Bu arada mevsimin geri kalanını sağlıklı ve verimli geçirebilmek için dikkatli olmamızda da yarar var.Bahçe işleriyle uğraşırken ani hareketlerden ve aşırı yorgunluktan kaçınmalıyız.

SEBZE BAHÇESİ
Sebze bahçesi artık düzenini almış olmalıdır. Daha önce ekilen maydanoz, ıspanak, marul,soğan gibi yeşillikler kuru havalarda düzenli sulanır. Yazlık ıspanak, marul, roka ve tere tohumları her 10 günde bir azar azar serpilerek hasat süresi uzatılır. Ay sonuna doğru fasulye, mısır, kabak, salatalık tohumları ve yazlık fideler ekilmeye başlanır. İklim ve hava durumuna göre ekim zamanı değişebilir. Kapalı yerde yetiştirilen sebze fideleri dikimden önce bir kaç gün suyu azaltılarak ve gündüzleri açık havaya çıkarılarak kuvvetlendirilir.Bahçedeki yabani otlar da büyümeden ayıklanmalıdır.

MEYVE BAHÇESİ
Meyve bahçesinde çilek, ahududu ve meyve ağaçlarının diplerine malç yapılır. Meyve ağaçları düzenli olarak ilaçlanır. Ağaçlar tam çiçekteyken ilaç yapılmaz. Çiçeklerin çoğunun dökülmesi beklenir. Gerekirse yeni fidanlara su verilir. Ot mücadelesi devam eder.

ÇİÇEK BAHÇESİ
Çiçek bahçesinde kış soğanlı çiçekleri en parlak günlerini yaşarken bir yandan mevsimlikler ve ömürlü çiçekler de boy göstermeye başlar.Sümbül, lale ve nergislerin yanı sıra süsenler ,manisa ve girit laleleri, hercai ve çuhalar, şakayık, bellis, çan çiçeği ve unutma beniler hep nisan ayında bahçelerimizi şenlendirirler. Sonbaharda tohumu ekilen hezaran,tatlı bezelye, bekar düğmesi ve çörekotu gibi çiçeklerin fideleri seyreltilir. Daha önceden hazırlanmış yataklara kadife, begonya,petunya gibi yazlık fideler nisan sonlarına doğru ekilir. Soğuklar sebebiyle ekilememiş yıllık çiçek tohumları bir an evvel ekilir. Acı bakla, kalıcı hezeran, haseki küpesi, şakayık gibi çiçekler saksı içinde alınarak bu ayda dikilir. Yıldız yumruları, zambak ve glayöl soğanları da nisanda dikilir. Glayöller 15 gün aralıklarla bir kaç postada dikilmelidir. Böylece bahçe yaz boyu glayölsüz kalmaz. Boylanan bazı mevsimlik ve kalıcı çiçekler büyüdükçe yıkılmamaları için ince çubuk veya çalılarla desteklenmelidir. Çiçekleri doğru zamanda ekmenin en kolay yolu seraları ziyaret etmektir. Buralarda açık havada yetişenleri korkmadan bahçeye dikebiliriz.Ancak halen serada tutulan fideleri satın aldıktan sonra yavaş yavaş dışarı alıştırmak gerekir. Özellikle cam güzelleri ve soğan begonyaları bahar soğuklarından rahatsız olabilir. Kışın çiçek açan çalılar çiçekleri biter bitmez budanır. Herdem yeşil çalı ve çitler de bu ayda budanır. Güller küllemeye karşı fungisit ile ilaçlanır. Yaprak bitleri görülürse böcek ilacı yapılır.

ÇİM BAKIMI
Havalar ısındıkça çimler hızla büyüyümeye başlar. Artık düzenli olarak biçilmeli ve gerektiğinde sulanmalıdır. Kıştan kalan yosun, çerçöp ve artıklar esnek çim tırmığı ile güzelce temizlenmelidir. Bu arada çim gübresi vermenin tam zamanıdır. Ot ilacı verilecekse ilaç ve gübre karışımı granül bir ürün kullanmak daha emniyetli olur. Bu işlem için havaların iyice ısınması beklenir. Zira en güzel netice otların aktif döneminde alınır. İlaç yapmadan önce ve sonrasında çimler dörder gün biçilmemelidir. Geçici otlar zaten çimler biçildikçe kaybolurlar.

SAKSI VE SALON BİTKİLERİ
Nisan saksı çiçeklerimizi düzenlemek için de en uygun zamandır. Kıştan çıkan bitkilerin toprakları değiştirilir. Kuru ve hasta bölümleri temizlenir. Yeni fideler ekilir. Aşırıya kaçmadan sulanmaya ve beslenmeye başlanır. Salon bitkilerimizin saksı değişimi de bu ayda tamamlanır. Bir çok salon bitkisi nisanda çoğaltılır.Bu iş bitkinin cinsine göre kök ayrıçları, yaprak veya çelikleri dikilerek yapılır. Bitkiler düzenli sulanır ve beslenir. Büyük yapraklı bitkiler yıkanarak tozdan arındırılır. Zararlı böceklere karşı dikkatli olmalı, gerekirse ilaç yapılmalıdır. Amaryllis,sıklamen gibi soğanlılar yaprakları soluncaya kadar sulanmaya devam edilir. Gölge seven çiçekler artan gün ışığından korunur. Bahçe ve çiçek severlere iyi çalışmalar dileriz.
Kaynak :hümeyraözdamar.net

 

sevgiliye sürpriz